X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PZU naprawi, zatankuje i odholuje

2009-03-17 10:39 wtorek
Usługi assistance cieszą się wielkim powodzeniem w naszym kraju. Największy polski ubezpieczyciel ruszył właśnie z nową inicjatywą. Pod nazwą PZU Pomoc zapewnione będą wszelkie usługi assistance. Czy opłaca się skorzystać z nowej oferty? Na naszym portalu przyglądamy się usługom assistance w PZU Pomoc.

Auto Pomoc


Największym zainteresowaniem wśród tego typu polis cieszy się zawsze assistance komunikacyjny.  PZU Auto Pomoc pomoże w różnych sytuacjach: holowania lub naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, dostarczenia pojazdu zastępczego, zapewnienia noclegu, lub kontynuowania podróży z zastępczym kierowcą, zapłaci za parking, zaopiekuje się zwierzętami. W ramach pakietu są także wymienione drobne naprawy jak: wymiana żarówki, doładowanie akumulatora, wymiana koła lub opony. Usługa assistance zapewni także możliwość otwarcia samochodu w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w środku. 

Auto Pomoc w wariancie Komfort jest oferowana bezpłatnie przy zakupie dowolnej polisy komunikacyjnego OC lub AC. W przypadku wariantu Super obowiązują atrakcyjne zniżki. Dodatkowo wariant Super może kupić każdy kierowca bez konieczności wykupu polisy AC lub OC w PZU. Czym się różnią oba warianty? 

Warianty Komfort i Super

Świadczenia w wariancie Komfort obejmują miedzy innymi. otrzymanie pojazdu zastępczego na okres 3 dni, holowanie na odległość do 150 kilometrów, naprawę na miejscu zdarzenia bez limitu kwotowego, złomowanie pojazdu, nocleg do 3 dni i opłatę za parking, jeżeli samochodu nie da się odholować (na przykład w nocy, lub w trakcie dni świątecznych), przewóz do celu podróży lub miejsca zamieszkania. Świadczenia przysługują w razie wypadku, kradzieży lub uszkodzenia ciała czy zgonu kierowcy niezależnie od miejsca. Jeżeli chodzi o naprawę awarii, musi ona mieć miejsce minimum 50 kilometrów od miejsca zamieszkania.

W wariancie Super ubezpieczyciel udziela pojazdu zastępczego na okres do 7 dni, poza tym gwarantowany jest dowóz paliwa i doładowanie akumulatora. Dodatkowo zapewniona jest opieka nad dziećmi i zwierzętami, a nawet odholowanie przyczepy. Drobne awarie są usuwane w odległości minimum 20 kilometrów od miejsca zamieszkania. Ale za dodatkową opłata można znieść i to ograniczenie.   

Kto może skorzystać z oferty? 

Z ubezpieczenia może skorzystać każdy posiadacz samochodu osobowego, samochodu kempingowego, mikrobusu (do przewozu 10 – 15 osób), motocykla, samochodu ciężarowego (o dopuszczalnej masie do 3,5 tony), przyczepy kempingowej, przyczepy ciężarowej o ładowności do 2 ton. Z PZU Pomoc nie mogą korzystać właściciele autobusów, ciężarówek ( o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 tony) oraz sprzętu budowlanego, czy rolniczego. Dodatkowym atutem nowego programu PZU Pomoc jest możliwość korzystania z usług assistance nawet bez posiadania polisy. Wtedy kierowca uiszcza opłatę za oferowaną usługę na miejscu. Od 2010 roku mają zostać wprowadzone karty prepaid dostępne na stacjach benzynowych. Za niewielką kwotę każdy kierowca będzie mógł skorzystać z ogromnej sieci assistance w ramach PZU Pomoc.  

Moto Assistance

Jest to wariant ubezpieczenia assistance dla kierowców opuszczających granice naszego kraju. PZU Pomoc chroni w Polsce, a Moto Assistance za granicą. Warunki tej usługi są nieco bardziej restrykcyjne. Moto Assistance obowiązuje we wszystkich krajach objętych systemem „Zielonej Karty” z wyjątkiem Mołdawii i Ukrainy. Także tutaj do wyboru są dwa warianty – standardowy i lux kupowany opcjonalnie jako uzupełnienie podstawowej ochrony.

Wariant standardowy

Ten wariant może wykupić każdy posiadacz pojazdu osobowego, mikrobusu, motocykla, samochodu kempingowego, samochodu ciężarowego o ładowności do 850 kilogramów i przyczepy kempingowej o ładowności do 2000 kilogramów. W ramach wariantu standardowego PZU zobowiązuje się do odholowania pojazdu do najbliższego warsztatu naprawczego albo jego naprawę na miejscu zdarzenia (limit 180 euro),  zakwaterowania kierowcy i pasażerów w hotelu maksymalnie przez 2 doby, w razie gdy naprawa pojazdu nie może się odbyć w tym samym dniu, w którym zaistniało zdarzenie; świadczenie to przysługuje również wówczas gdy pojazd został skradziony lub nie nadaje się do naprawy (limit 50 euro za dobę na 1 osobę), powrót do miejsca zamieszkania w kraju kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu, kasację pojazdu (limit 100 euro), leczenie ambulatoryjne limit do 7500 euro na osobę, oraz transport do kraju

Wariant Lux

Ten wariant dodatkowo zawiera umieszczenie pojazdu na strzeżonym parkingu (limit 100 euro), przesyłkę niezbędnych części zamiennych, udzielenie pożyczki w celu naprawienia pojazdu, wynajem samochodu na czas do maksymalnie 4 dni, zakwaterowanie kierowcy i pasażerów przez 4 doby (limit 50 euro na osobę za dobę), świadczone przez telefon usługi informacyjne i tłumacza, pomoc prawną – udzielenie pożyczki zwrotnej na kaucję, pokrycie kosztów zastępstwa procesowego i tłumacza.

Warunki dodatkowe

Umowę Moto assistance można zawrzeć na okres 7 dni, 15 dni, lub 1-12 miesięcy. Najkrótszy czas trwania umowy to zaledwie tydzień. Pozwala to na skorzystanie z oferty nawet na któtkie zagraniczne wojaże. Wysokość składki zależy od rodzaju pojazdu i okresu ubezpieczenia. Niestety assistance oferowany przez PZU najgorzej sprawdza się w przypadku, kiedy wypadek spowodował straty powyżej 180 euro, co zważywszy na ceny napraw za granicą nie jest trudne do osiągnięcia. Do refundacji kosztów leczenia nie są wliczone na przykład koszty ewentualnych zabiegów plastycznych. Jest to jednak normalna praktyka w polskich umowach ubezpieczeniowych. Assistance obejmuje zarówno kierowcę jak i jego pasażerów, limity w euro obowiązują osobno dla każdej osoby.


Źródło: PZU

Jakub Tabisz
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Najczęściej kradzione
  • VOLKSWAGEN PASSAT
  • VOLKSWAGEN GOLF
  • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wrodzone choroby metaboliczne - zaburzenia metaboliczne uwarunkowane genetycznie, polegające ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.